USA fuck yeah

Written in

sukūrė

Kadangi nepavyksta (vis dar) normaliai išmiegot ir prisitaikyti prie to vakarietiško laiko, tai nusprendžiau parašyti šį bei tą apie savo potyrius JAV. Žinau, kad visi turite draugų, giminių, pažįstamų arba patys esate ten buvę, tai tikrai nesiruošiu nustebinti kažkokiais vaizdais ar videoklipais. Pabandysiu aprašyti tai, ką pajutau būdamas JAV. Pradėkime nuo to, kad mane “pramušti“ nėra taip lengva. Užaugau komplikuotoje aplinkoje. Profesinėje veikloje geriausiai jaučiuosi stresinėse situacijose, kai kažką reikia sutvarkyti, kai yra kažkokios problemos. Mėgstu spaudimą in general. Bet JAV buvo kažkas tokio, kas privertė mane nubraukti ašarą kaip tą jauną berniuką, kuris kadaise suprato, kad visi žmonės turi ribotą gyvenimo trukmę ir jokie dievai bei dievybės nepadės išvengti pabaigos. Aš Jums sakau, seriously esu išspaudęs ašarą čia ir tikrai ne dėl to, kad iš manęs atėmė 5 USD (nors niekas neįrodys, kad taip buvo).

Pirmas įspūdis. Vaizdas daugmaž toks: lėktuvas leidžiasi kažkur į labai didelį, labai apšviestą miestą. Dauguma didelių miestų atrodo panašiai, čia nieko įspūdingo. Paliečiam nusileidimo taką, lėktuvas pristabdo ir lėtai važiuoja  per tiltą, po kuriuo važiuoja krūva pick-up trucks ir kitų amerikietiškų automobilių. Atrodo, kad lėktuvas yra toks didžiulis, o tas tiltas, kuriuo važiuojame toks mažas, kad jis visiškai išnyksta ir per keleivių langą tilto nesimato. Įsivaizduoju, kad važiuojame ant vamzdžio idant koks Tony Hawk. Ir staiga, pyst, dešinėje pusėje angaras su lėktuvu iš dydžio panašiu į Boeing 737. O už jo didžiulė apšviesta JAV vėliava. Tik vėliau pastebėjome, kad didžiulės JAV vėliavos yra praktiškai kiekviename mieste ir miestelyje, tačiau tą akimirką įvyko kažkas įspūdingo. Taip, čia turbūt visų medijų ir visų žydomasonų propaganda kalba, tačiau fuck that, pajaučiau laisvę.

NYC. Čia yra visai kita istorija. Miegojome labai nedaug ir skubėjome pamatyti kiek galima daugiau NYC. Ką galiu pasakyti apie patį miestą – fucking amazing. Per gyvenimą teko pamatyti tikrai nemažai šalių, tiek turtingų, tiek nelabai. NYC nepatenka į jokius rėmus. Neabejoju, kad matėte kokį 100 filmų ir serialų, kuriuose yra NYC gatvės, skverai ar kitos vietelės, neabejotinai ten buvo jūsų draugai. Tačiau jeigu ten nebuvote pats, tai jūs nieko nežinote apie NYC. Tikrai, jokiame mieste nepasijaučiau toks priblokštas visko, kas supa mane, kaip tai buvo NYC. Visiškai nesvarbu kokią nuomonę susidarėte iš šaltinių apie NYC – kol čia nepabuvote, nesuprasite apie ką aš.

Likusį laiką keliavau per kelias valstijas: New York, New Jersey, Pensylvania, Connecticut, New England. Ką galiu pasakyti apie tai? Vairavimas, bent jau šiose valstijose, yra chaotiškas. Kairė juosta nėra pati greičiausia, greičiausia juosta yra ta, kurioje nesi tu. T.y. lenkiama iš kairės ir iš dešinės, o lėtesni tiesiog velkasi, kad ir trečia juosta ir tiek. Visiškas dzin. Be to, kaip pavyko suprasti iš soc. reklamų ir specialių auto stotelių, pavadinimu “TEXT STOP“ – texting while driving JAV yra didžiulė problema, nusipelniusi atskiro pagerbimo stotelėse su šikanais.

Žmonių atvirumas yra įdomus reiškinys. Taip, nebuvau čia dafiga laiko, bet per tą laiką susilaukiau tokių pasakymų: “you look very handsome today“, “I love your rings“, “Nice pants, chief“ ir t.t. Per tokį trumpą laiką susidariau įspūdį, kad žmonės čia kartais savo tai, kas jų galvoje ir jiems visiškai dzin, ką apie tai pagalvos adresatas. Lietuvoje reikėtų dažniau sakyti, būtų galbūt per nago juodymą smagiau.

Laisvalaikio iki šiol turėjome nedaug, tačiau aš nusprendžiau, kad tik business yra no fun, todėl pasilikau dar savaitei. Tikiuosi artimiau susipažinsiu su vietiniais ir patirsiu jų kultūrą (arba kultūros nebuvimą, anything goes“). Either way, šiandien lankiausi Philadelphia ir apžiūrėjau istorines vietas – Liberty Bell ir Independance Hall. Bendrai paėmus, tai ten norisi išspausti ašarą, nes supranti kad visi tie paminklai mini laisvės paskelbimo laiką.

Šiandien vaikščiojau ir supratau, kad esu vienas čia, JAV, tačiau esu laisvas. Ir supratau, kad esu šalyje, kurioje laisvė ir demokratija yra įgyvendinta geriau, nei bet kur kitur. Tada ateina tas suvokimas, kad laisviau ir geriau nėra jokioje fucking šalyje ir pradedi tą vertinti, dažnai net labai sentimentaliai nors tau tai ir nėra būdinga..

Jeigu turite kažkokių nusistatymų už ar prieš JAV – turite tai aplankyti. Neabejoju, kad mano matyti vaizdai yra kokie 1% viso to, ką galima pamatyti JAV, taičiau visas pojūtis yra tiesiog overwhelming. Visa didybė, visas multikultūralizmas, viskas, kas tave supa – visa tai yra kažkas tokio, ko jokia nuotrauka, joks video ar joks fan video game niekada neastos. Generally, it’s a good place to visit ir kada nors patys suprasite kodėl.

Žymos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: