Žiemos gėrybės

Written in

sukūrė

Rudenį visi skaičiuoja viščiukus, įvertina derlių bei prigamina tiek daug vakuotos produkcijos, kad jos užtenka ne tik vienai šeimai artimiausiems penkiems metams, bet ir vaikams, kurie, vargšai, studijuoja kitame mieste ir neturi ko valgyti, nes knygos brangiai kainuoja, bei giminėms, giminaičiams, kaimynams. Kartais net susimąstau apie vakuotos produkcijos mastus – kur visa tai pradingsta? I mean, jeigu mano aplinkoje esančių jaunų žmonių tėvai ir seneliai ruošiasi žiemai, pamaitindami dar 3 kart daugiau galvų, nei yra jų šeimos rate, tai kodėl Lietuvoje vis dar yra badaujančių žmonių? Kodėl negalime visi kartu sudėti savo 2012 ir 2013 metų vakuotų marinuotų mišrainių iš įvairiausių daržovių, pridėti kokių ten uogienių nuo 2010 metų ir atiduoti visko į maisto banką? Šiaip ar taip, čia tik pamąstymas, lygiai toks pats, kaip ir pamąstymas kiek Lietuvos mastu reikia per dieną paskersti viščiukų, kad būtų patenkintas vištienos sparnelių dienos poreikis (2 sparneliai vienoje vištoje, o kiekvienas save gerbiantis baras turi chicken wings + visi KFC + visos parduotuvės, kurios parduoda tiek keptus tiek žalius… Iš kur tiek vištų?). Tokie apmąstymai tik varo į neviltį ir tiek.

Mokykloje buvo tokios teminės pamokos pradinėse klasėse a la rudens gėrybės, kur visi vaikai atsinešdavo keisčiausių formų daržoves, užaugintas sode (daugiausiai būdavo pailgų Froidinių daržovių, that explains a lot), bei visokių patiekalų ir visi džiaugdavosi. Pradinėse klasėse dauguma taip pat džiaugdavosi žiema, ypač galimybe parodyti dominavimą prieš silpnesnius gniūžčių karuose. Laikui bėgant, tiek rudens gėrybių, tiek žiemos parakas užgeso: žmonės visiškai pasidavė kapitalizmui ir nustojo vertinti tėvų ruoštą ilgalaikį maistą (seriously, žmonės, kiek galima suvalgyti to paties maisto per vieną mėnesį ir išlaikyti sveiką psichiką?), bei atvirų sienų ir pigių skrydžių suvilioti aplankė šiltesnes šalis, po ko staiga visiems Lietuvoje pasidarė šalta. Taip ir gaunasi, kad, bent jau mano aplinkoje, daug kas nemėgsta žiemos.

O aš žiemą mėgstu labiau, nei bet kurį kitą metų laiką (čia toks bebebe momentas)! Taip, vasarą tikrai smagu išeiti į tuščią miesto centrą bet kurį savaitgalį (kai temperatūra būna apie 30 °C), gulėti prie bet kurio vandens telkinio visoje Lietuvoje gurkšnojant akcijinį vasaros alų ar su pasididžiavimu žmonėms, kurie nemėgsta karščio, aiškinti: “Šiluma kaulų nelaužo!“. Bet žiemą galima naudotis sniegu visomis prasmėmis: statyti fortus bei (dažniausiai) Froidinius objektus, daryti sniego angelus (taip pat visomis prasmėmis), sniego gniūžtes naudoti kaip komunikacijos priemonę, apmėtyti sniego gniūžtėmis nepažįstamus žmonės, vėliau susipažinti su naujais žmonėmis ligoninėje, pasinaudoti juokingomis Lietuvos kalvomis nusileidimui nuo kalno įvairiomis savaeigėmis žiemos transporto priemonėmis, nukeliauti į rimtesnius kalnus netolimose šalyse, išbandyti lygumų slides ir suprasti, kad Jūsų aerobiniai pajėgumai galėtų būti prilyginami naujagimiui arba pensininkui, kuris visą gyvenimą rūkė (cigaretes Kosmosas, Kastytis, Astra, Belomor Kanal ir kt.), užsidaryti namie, įsisukti į šiltas paklodes ir mielai gerti arbatą, gerti karštą vyną ir šiaip visus gėrimus pastiprinti alkoholiu, nes dabar yra priežastis Jūsų alkoholizmui (taip pat alkoholiu galima pastiprinti drąsą ant kalnų, prieš bet kokią kelionę, prieš ir po miego ir taip toliau, ir panašiai), juoktis iš šildymo sąskaitų arba iš bankrutavusio draugo, kuris per daug juokėsi iš šildymo sąskaitų, čiuožinėti ant ledo, žavėtis žmogaus vestibuliariniu aparatu, kurio dėka paslydus sugebama atstatyti lygsvarą per fucking sekundės dalį, prisiminti (arba sužinoti) kaip lūžta kaulai, panaudoti automobilį žieminiam driftingui, nešioti saulės akinius ir juoktis iš tų, kurie galvoja, kad saulės akiniai nešiojami tik vasarą, valgyti bet ką, nes gi žiema ir reikia kaupti riebalus.

Iš esmės su žiema viskas yra gerai, nes žiemą Kalėdos (kai kuriems žmonėms tikrai labai patinka persivalgyti ir dalintis dovanomis). Taip pat žiemą yra gerai, nes žiemą yra šalta. Kodėl, klausiate? Matote, kai būna šalta, visada galima užsidėti daugiau sluoksnių (be to, šiais laikais yra tiek daug žieminės aprangos technologijų, kad tik spėk išsirinkti) ar daugiau pavalgyti ir sušilsi. Vasarą, kita vertus, gali būti apsirengęs vieną sluoksnį ir vis tiek prakaituoti kaip keulė. Kita vertus, racionalių argumentų kodėl mėgstu žiemą, tiesa pasakius, neturiu, nes pomėgiai nėra grindžiami racionalumu, todėl negalvokite, kad čia aš menkinu Jūsų pomėgius ar kad galite man įrodyti, kad vasarą yra geriau.

Pabaigai – linksma nuotrauką apie bet ką (literally).

1604758_10202714754824009_1109614948_n

Žymos

Įrašo “Žiemos gėrybės” komentarų : 1

  1. Pavasaris… beveik. | Tomas Gluosnis Tyla avataras

    […] (čia net nekalbant apie Vitamino D trūkumą). Kažkada jau rašiau apie savo neracionalų žiemos pomėgį, tačiau mėgstu žiemą, kad ji būna žiemiška, o ne šitą nesusipratimą, kuris yra kažkas […]

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: