Tylos kronikos #2. Metų laikai

Written in

sukūrė

Yra žmonių, kurie nori gyventi kur nors arčiau pusiaujo, kur visus metus oras yra daugmaž pastovus, be didesnių pokyčių. Tačiau man, esant savimi ir žinant savo trūkumus norisi gyventi ten, kur yra ryškūs metų laikai. Lietuva šiuo atveju yra tobulo klimato zonoje. Kodėl būtent metų laikai taip svarbu?

Vakar, per vakarinį šuns pavedžiojimą, kuris įprastai tampa ir reflektavimo sesija, negalėjau nesižavėti tokiu ryškiu pavasariu – viskas taip žalia, vešlu, ir oras dar ne per daug įkaitęs, kad žavėjimąsi aplinkų užgožtų noras surasti vėsesnę vietelę – pageidautina kur nors viduje ir su oro kondicionieriumi. Gyvybę alsuojantys pavasario vaizdai ir kvapai privertė susimąstyti apie būties laikinumą bei pokyčius.

Neslėpsiu, esu linkęs įstrigti tam tikroje būsenoje ilgiau negu reikėtų, ir dažniausiai būsenos, kurios įstringu, nebūna maloniausios. Kad išvengčiau bereikalingų kančių jau kurį laiką reguliariai medituoju ir stengiuosi besikaupiančias mintis užrašyti kur nors į užrašų knygelę — man toks minčių manifestavimas ant popieriaus padeda greičiau praeiti visą jų uždarymo procesą: galvojau, užrašiau, vadinasi kažkur įamžinta, vadinasi nepamiršiu, vadinasi galima uždaryti.

Problema su meditacija ar dienoraščiais yra ta, kad tai – viso labo įpročiai. Galima kartais vieną kitą praleisti, o praleidus daugiau staiga daug sunkiau sugrįžti ir nejučiomis vienus įpročius gali pakeisti kiti. Nesakau, kad taip dažnai būna, bet tokia rizika visada egzistuoja.

O štai metų laikai yra pastovus (oh the irony!) priminimas, nepriklausantis nuo manęs, kad viskas yra laikina ir pats faktas, kad kažkas atėjo savaime reiškia, kad kažkada ir praeis. Net ir po labai prastos, niūrios, ilgos ir pilkos žiemos ateina pavasaris, kaip kad šiemet. Ar net po labai smagios vasaros, kuri, regis, prabėgo tarsi akimirka, visada ateina ruduo. Šis priverstinis, išorinis priminimas, kad viskas yra laikina ir viskas praeina labai gerai veikia reflektuojant.

Todėl mano gyvenimo planuose yra gyventi ten, kur yra metų laikai. Pageidautina keturi, kad priminimas nebūtų per retas.

Žymos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: